29. septembra obeležujemo mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani.

Izgube hrane in odpadna hrana ogrožajo trajnost naših prehranskih sistemov. Ko hrano izgubimo ali zavržemo, gredo v nič tudi vsi viri, ki smo jih uporabili za njeno proizvodnjo: voda, zemljišče, energija, delovna sila in kapital. Izgube hrane in odpadna hrana lahko tudi negativno vplivajo na prehransko varnost in razpoložljivost hrane ter prispevajo k zvišanju cen hrane.

Prav bi bilo, da se s problematiko odpadne hrane in izgubah hrane ukrepa tudi v vzgojno-izobraževalnih ustanovah predvsem z izvajanjem raznolikih vzgojno-izobraževalnih dejavnosti na to temo bodisi v okviru organizirane šolske prehrane ali v okviru pouka in drugih dejavnosti.

Šola ima pomembno vzgojno in izobraževalno vlogo pri razvijanju zavesti o zdravi prehrani, zdravih prehranjevalnih navadah, kulturi prehranjevanja in odgovornega odnosa do hrane in zmanjšanja količine odpadne hrane in drugo.

Vir: https://www.zrss.si/koledar/dogodki/mednarodni-dan-ozavescanja-o-izgubah-hrane-in-odpadni-hrani/

Tudi naša šola se zavezuje k odgovornemu ravnanju s hrano.

Z vami delimo povezave (objava Zavoda RS za šolstvo), ki pripomorejo zmanjšati količino odpadne hrane v vsakdanjem življenju.