Učenci spoznajo plesno, pevsko, glasbeno izročilo, usvojili različne ljudske plese, pesmi, igre in jih predstavili na šolskih prireditvah. Glavni cilj dejavnosti je vzbuditi v otroku veselje do plesa in petja, ki ju povezujeta otroška in dramska igra. Vse to otrokom predstavlja sproščeno obliko gibanja in druženja. Ples pomaga pri razvijanju otrokovega občutka za disciplino, obvladovanju lastnega telesa, obvladovanju posameznih delov telesa in njegovih gibalnih sposobnosti, obvladovanju ritma in prostora, vzgaja dobre reflekse ter razvija celotne otrokove psihomotorične sposobnosti in spretnosti. Nastopajoči se predstavijo v folklornih kostumih. Učenci ob koncu šolskega leta obvladajo osnovne elemente slovenskih ljudskih plesov, poznajo ljudske plese in jih znajo zaplesati, poznajo bistvene plesne značilnosti različnih predelov Slovenije in so usposobljeni nastopiti s kratkim prikazom celotnega dela pred publiko.

Mentorica: Maja Mežnarić

Veščine