Dejavnost Z igro se sprostim spodbuja k igrivemu raziskovanju ter sproščanju skozi družabne igre, gibalne igre in igre s kartami. Glavni namen te dejavnosti je, da se učenci zabavajo, hkrati pa razvijajo različne spretnosti in izboljšujejo medsebojne odnose. Učencem omogoča sproščeno druženje in uživanje ob igranju raznih družabnih iger, ki vključujejo vse od klasičnih kart in strateških iger do sodobnih namiznih in socialnih iger. Igranje teh iger omogoča razvijanje kognitivnih sposobnosti, kot so spomin, reševanje problemov, strateško načrtovanje in komunikacija, hkrati pa ponuja priložnost za smeh, sprostitev in zmanjšanje stresa.
Cilji dejavnosti so:
- Sprostitev in veselje: Igra učencem ponuja priložnost, da se po pouku sprostijo, odmislijo morebitne skrbi in preprosto uživajo. Skozi smeh in igro se lahko izrazijo in raziskujejo svoja čustva na prijeten način, kar pozitivno vpliva na njihovo počutje.
- Razvijanje socialnih veščin: Skupinske igre učence spodbujajo k sodelovanju, upoštevanju pravil in spoštovanju drugih. Učenci se učijo delati v skupini, pomagati drug drugemu in potrpežljivo čakati na svojo potezo, kar pripomore k boljšemu razumevanju in povezovanju s sošolci.
- Krepitev miselnih sposobnosti: Veliko družabnih iger spodbuja otroke k razmišljanju, načrtovanju in reševanju težav. Na ta način krepijo spomin, pozornost in logično razmišljanje, kar jim pomaga tudi pri učnem procesu.
- Razvijanje motoričnih spretnosti: Igre, ki vključujejo gibanje, kot so lovljenje, skakanje ali metanje žoge, otrokom pomagajo pri razvoju fine in grobe motorike ter krepitvi telesne koordinacije.
Dejavnost Z igro se sprostim učencem nudi priložnost za zabavo in prijateljstvo, pri čemer pa se hkrati učijo pomembnih življenjskih spretnosti, kot so potrpežljivost, sodelovanje in ustvarjalno reševanje problemov, tako pa tudi obogatijo svoj prosti čas.