PETEK, 17. 11. 2023

Slogan letošnjega zajtrka »Kruh za zajtrk – super dan!«

Spoštovani starši/skrbniki,

projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga podpirata Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano in Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje bomo izvedli v petek, 17. novembra 2023. Učenci naj pridejo na ta dan v šolo ob 7.30 uri.
Učencem, ki so prijavljeni na redni zajtrk, bo šola ta obrok odjavila.

V sklopu projekta Tradicionalni slovenski zajtrk imajo učenci na razpolago naslednja živila slovenskega porekla: kruh iz krušne peči, maslo, med, mleko in jabolko.

Namen projekta, ki poteka na Dan slovenske hrane je izobraževati, obveščati in ozaveščati ljudi o pomenu zajtrka, pomenu in prednostih lokalne oziroma slovenske hrane, pomenu kmetijstva in čebelarstva za pridelavo hrane ter njunem vplivu na okolje, o pravilnem ravnanju z odpadki, ki nastajajo pri vsakodnevnih dejavnostih ter racionalnem ravnanju z embalažo.